Společnosti

Kam uložíte vaše věci při rekonstrukci chaty

Lidé, kteří žijí v chatových oblastech v letním období a tráví tu část své dovolené, se v době, kdy tam pobývají, mohou rozhodnout definitivně opustit městský byt a žít tu natrvalo. Vede je k tomu celá řada okolností, počínaje městským smogem, letními nesnesitelnými vedry a znečištěním z automobilových exhalací až po špatné mezilidské vztahy. V současné době je život na venkově, a zvláště pak na polosamotách v rekreačních oblastech možný díky propracované logistice. Je totiž velmi snadné nakupovat přes Internet, kdy vám e-shopy veškeré zboží včetně potravin dopraví i na chalupu. V zásadě nemusíte vycházet z chaty vůbec ven, když na to přijde, a zejména lidé v důchodovém věku tu mohou žít naprosto bez problémů.

přeprava skladových kontejnerů

Jestliže tedy právě vy patříte do této skupiny obyvatel, a zvažujete, že byste městskému životu dali „vale“, bude zapotřebí bydlení na chatě upravit do přijatelné podoby. Například zajistit zdroj vytápění (krbová kamna či krb s výměníkem), vyměnit okna, objekt zateplit a nechat zhotovit podlahové vytápění. V rámci této rekonstrukce však bude zapotřebí vše z domu vystěhovat. Ale kam? Do garáže, do kůlny nebo pod pergolu? Co když vám na to stávající prostor nestačí? Řešení však existuje. Pronájem skladových kontejnerů.

skladové kontejnery

Kontejnery jste již možná někdy viděli na vlakových překladištích či v námořních přístavech, jsou to obří plechová monstra, obvykle o rozměrech 2,5 x 2,5 x 6 metrů, v nichž se přepravují různé typy zboží i přes oceán. Kontejnery velmi dobře chrání předměty uvnitř před poškozením povětrnostními vlivy – před deštěm, sněhem, větrem, prachem či krupobitím. Mají uzamykatelná vrata, což zajistí, aby se dovnitř nikdo nevloupal, a pokud se o to někdo pokusí, dobývání se do plechových boxů je natolik hlučné, že se o tom nepochybně dozvíte a přivoláte policii. Kontejner si můžete pronajmout na libovolně dlouhou dobu, která pokryje trvání veškerých stavebních prací.