Produkty

Trpíte PMS?


Premenstruční syndrom a bolestivá menstruace trápí mnoho žen. Téměř žádnou z nich by ale nenapadlo, že na průběh menstruace má vliv, jaké menstruační pomůcky žena používá. Drtivá většina z nich je zvyklá od první menstruace používat vložky, ze kterých následně přejde k tamponům. Jednorázové pomůcky jsou snadno dostupné, a není potřeba se o ně starat, jednoduše se vyhodí. Jenže jde o velice neekologické řešení, protože jde o obrovské množství jednorázového odpadu.

zmavé kalhotky

Co se týče zdravotní stránky, na zdravotní stav během menstruace mají vliv pomůcky. Většina žen si kupuje co možná nejlevnější pomůcky, protože je potřebují každý měsíc, a to už je v rozpočtu znát. Každý měsíc ženy spotřebují průměrně pomůcky za 150 Kč, a za celou dobu plodného věku je to pěkně vysoká částka. Co je ale horší je vliv na zdraví. Jednorázové pomůcky jsou vyráběny z co nejlevnějších materiálů, a tak je v nich obsažena spousta chemikálií, mikroplasty i umělá vlákna. Ta mohou v těle zůstávat a způsobovat zdravotní komplikace například v podobě zánětů.

Zdravější alternativy existují
Z vložek mnoho žen přechází na tampony, protože jim přijdou hygieničtější než vložky, a také pohodlnější. Jenže tampony mohou mít zásadní vliv na bolestivost břicha během menstruace. Řada žen uvedla že po vysazení tamponů se bolesti zmírnily nebo dokonce zcela ustaly. Pokud vás také trápí bolestivá menstruace, můžete vyzkoušet kalíšek a nebo kalhotky.

žena vložka

Proč si vybrat kalhotky?
Existují české menstruační kalhotky, které jsou navrženy tak, aby ženě poskytly maximální komfort během celé menstruace – i během sportu nebo během spánku. Protože ženy se i během menstruace chtějí líbit samy sobě a chtějí nosit i hezké menstruační kalhotky, najdete u nás více střihů a barev. Kalhotky jsou nejvhodnější ochranou před protečením od první menstruace, takže pokud hledáte něco pro dospívající dceru, jsou kalhotky ideální volba.