Produkty

Co vám může nabídnout služba bytový architekt Praha

Rekonstrukce bytu není nic jednoduchého, zvláště pokud se jedná o kompletní přestavbu. A teď nemluvím pouze o náročné práci, ale především o plánování, jak bude byt po přestavbě vypadat. Koneckonců jedná se o místo, kde by se měli obyvatelé cítit pohodlně a kde si mohou odpočinout po náročném dni v práci. Tuto stránku věci však mnoho lidí podceňuje.640_sitkova-mini-3

V případě rekonstrukce máme dvě možnosti: naplánovat si vše sami, nebo si pozvat bytového architekta. Tuto možnost však mnoho lidí nevyužívá. Důvodem je obvykle cena a fakt, že je považován za zbytečného. Koneckonců byt si dokážeme rozvrhnout sami, ne?

Co vlastně bytový architekt Praha dokáže? Především dokáže zhodnotit celkovou velikost bytu a věci, které klient požaduje (například počet pokojů), a to i s ohledem k tomu, kdo je bude využívat a jak často. To oceníme zejména v případě, že velikost rekonstruovaného bytu je malá.

Pomůže nám také s vizuální stránkou věci, kdy se postará, aby byt nebyl „zaplácaný“ různými prvky. Namísto toho nám dopomůže k efektivnímu využití všech prostor, takže žádný koutek nepřijde nazmar.

Navíc dokáže najít i nejlepší řešení z hlediska financí, takže se nemusíme bát, že překročíme daný rozpočet. Dokonce díky tomu můžeme ušetřit i pěkné peníze.architektonický návrh

Na druhé straně je také pravda, že tyto služby nejsou zrovna nejlevnější. Ano, může se to zdát jako kontradikce předchozí věty, když se ale zamyslíme, dává to smysl, především tedy u větších prostor. Jistě, zaplatíme za architekta poměrně vysokou částku, na druhé straně můžeme ještě vyšší ušetřit na práci a materiálu.

Samozřejmě pokud máme předem stanovený plán a víme přesně, co chceme, pak si můžeme říci, že bytový architekt je pro nás poměrně zbytečný. Koneckonců vše už je rozhodnuto. To je ale povrchní pohled na věc. Může totiž pomoci odhalit chyby nebo nedostatky, které v našem plánu máme. Někdy také může navrhnout mnohem lepší řešení, než by napadlo nás. Konzultace tedy v žádném případě není od věci.

Proto, i když se to může zdát zbytečné, využijte služeb bytového architekta. Věřte, že nebudte litovat a možná budete i překvapeni, jak moc vám pomohl.