Zdraví

Naučte dítě rozpoznat čas hravě!

V době moderních technologií převládají téměř všude digitální hodiny. Nalezneme je na mobilních zařízeních, počítačích, ale třeba i na letištích nebo vlakových nádražích.
Nicméně umět rozpoznat čas podle ručičkových hodiny patří k základní lidské gramotnosti a měl by tuhle dovednost ovládat každý. Není proto od věci s výukou začít co nejdříve. Nutno ovšem podotknout, že výuka rozpoznání ručičkových hodin je užitečnější ve více ohledech nežli v tom, aby dítě umělo rozpoznat časový údaj. Při výuce určování času je trénovaná dětská představivost, logika a numerické myšlení. Všechny tyto získané dovednosti dítě následně uplatní při svém dalším rozvoji. K takové výuce nejlépe poslouží dřevěné hodiny pro děti ChytráLiška.cz.dřevěné hodinky.jpg
Všechny hodiny jsou vyrobeny ze dřeva, díky čemuž je zaručena jejich kvalita a bytelnost. Snadno vydrží i nešetrné zacházení, tudíž se nemusíte bát, že by výrobek byl po pár dnech k nepoužití. Další nespornou výhodou je design. Všechny hodiny hrají nejrůznějšími barvami, díky čemu snadno upoutají dětskou pozornost a pomáhají jim se zapamatováním si čísel.dřevěný hlavolam.jpg
Ty nejmenší děti si mohou vybrat z více hravých výrobků. Jednotlivá čísla mohou být vyrobena tak, aby se z hodin daly vyjmout. Díky tomuto principu se děti mohou učiti nejen hodiny, ale například i čísla nebo barvy. Pro ty nejmenší děti jsou k dostání i hodiny, která mají místo čísel zvířátka. Zde může být výuka rozpoznávání času zpestřena i hádáním zvířátek a jejich životního prostředím.
Nicméně předškolní děti jsou na takové hry již velké a pravděpodobně by je ani nebavily. Zejména proto, jsou přímo pro tuto věkovou skupinu vyráběny již „vážnější“ hodiny. Sice jsou takové vyrobeny ze dřeva, v hezkém designu a pestrých barvách, nicméně zvířátka byste na nich hledali marně. Navíc jsou velice často opatřeny minutami, pro přesné určování času.