Produkty

Kolagen a jeho účinky

kolagen účinky opravdu viditelné? Kolagen je vláknina, která není rozpustná ve vodě. Je to bílkovina, která tvoří základ pojivových tkání. Je nezbytnou součástí těla všech savců. U. Používá se většinou jako potravinový doplněk. Naše tělo kolegyň vytváří jen do určitého věku. Není to tak, že by ze dne na den tělo kolegyň přestalo produkovat. Úbytek se jeví jako pozvolný a postupně se snižuje. Tělo ho vytváří přibližně jen do 35 let. Je zastoupen v rychle rostoucích tkáních a díky němu máme v mládí krásně vypnutou pleť. Nejedná se jen o úbytek pevnosti kůže na našem obličeji, ale také ovlivňuje elasticitu šlach a dalších typů, které jsou třeba v chrupavkách.

Kolagen

Ve vyšším věku začne ztrácet svou pevnost. V tomto věku ženy používají kosmetické produkty pro doplnění kolagenu v těle. Je spoustu produktů, které obsahují kolagen, například krémy tělová mléka. Ve vyšším věku zhruba kolem 60 let jsou další kosmetické a farmaceutické firmy, které se zabývají kloubní výživou, ve které je obsažen také kolagen. Jelikož tomto věku dochází k velmi prudkému poklesu tvorby kolagenu v těle. Začínají se na těle objevovat projevy stáří, mohou to být vrásky, povislá kůže, zhoršená kvalita nehtů, vlasů, bolavé klouby a ztuhlá záda.

Účinky kolagenu

Každá žena, která pravidelně navštěvuje kosmetický salón ví, že odborníci na kosmetiku pracují také s kolagenem, který mají v ampulích a ten jemně vmasírují dojemných obličejových vrásek nebo dekoltu. Je to ale pouze podpůrné ošetření. Nejedná se, že o žádné vyhlazení vrásek a žádné zlepšení kvality vlasů a nehtů. Pokud se rozhodnete ve svém těle podpořit kolagen, dbejte na to, že se jedná pouze o podpůrné ošetření a má patřičný efekt jen tehdy, pokud je kolagenu dostatek v těle. Kúra se aplikuje v několika dávkách pravidelně s odstupem pár dní. Myslete na to a zajímejte se, zda pracujete s prověřeným přípravkem.