Produkty

Zbavte se nadbytečných kilogramů


Hubnutí nemusí být věda, pokud znáte správné know how a víte, jak dosáhnout svých cílů. Velmi populární je v poslední době ketogenní dieta, která představuje velmi zajímavý způsob, jak se během poměrně krátké doby zbavit tukových zásob, které vás tolik trápí. Jak to tedy probíhá? Jak se pustit do tohoto způsobu stravování?

Proč je ketóza prospěšná?

Celá ketogenní dieta se točí neustále kolem ketózy. Nejprve si tedy pojďme vysvětlit, co to ketóza vůbec znamená, proč je při hubnutí žádoucí, zdali je bezpečná, a jaké benefity z ní plynou. Ketóza se dá označit jako základní fyziologický stav, kdy váš organismus přestává čerpat energii ze sacharidů, ale začíná ji čerpat z tuků. To je při hubnutí samozřejmě žádoucí, protože vaše tělo rázem začne odbourávat tuky, které máte uloženy na horší časy.

zdravé talíře

Jak se tedy do tohoto stavu dostat? Je to prosté – stačí, abyste vyřadili ze svého jídelníčku sacharidy a cukry. Vaše tělo nejprve vyčerpá zásoby cukru, a posléze se přeorientuje na tukový metabolismus. Pokud chcete rychle hubnout, je dobé také omezit tuky, aby tělo bylo nuceno čerpat energii nikoliv z tuku v potravě, ale ze zásobních zdrojů. Nezapomínejte na velký příjem bílkovin – tím si budete kompenzovat energetický deficit, a kromě toho také ochráníte své svaly před ztrátou hmoty. Tělo si totiž dokáže energii vyrábět také z bílkovin, což je samozřejmě nežádoucí. Proto je dobré dodávat organismu dostatek bílkovin, aby to nemělo zapotřebí.

jahody

Dieta, která je účinná

Ketogenní dieta je tedy velmi účinná, a to právě z toho důvodu, že dochází k přímému odbourávání tuků. Je však potřeba ji přísně dodržovat. Nezapomínejte na dostatek proteinů, konzumujte spoustu zeleniny a nízko sacharidového ovoce, v žádném případě nepodceňujte ani pitný režim. Pokud zapojíte pohybovou aktivitu, bude to naprosto skvělé. Výsledky budou rychlé, a trvalé.