Produkty

Jak vybrat kvalitní dioptrické brýle

Amortyzátor – jednou z klíčových vlastností nových produktů Luxbryle.cz dioptrických brýlí je odolnost obruby a hlavně rámu vůči častému mechanickému namáhání. Brýle několikrát za den nasazujeme a odkládáme a dochází při tom k napínání rámu při zasouvání nožek brýlí za ušní boltce. Dalo by se to přirovnat k situaci, kdy máte v ruce ocelový drát, a ten neustále ohýbáte ze strany na stranu, až po nějaké době praskne. Kvalitní brýle poznáte podle toho, že mají amortyzátor, tedy zabezpečení před předčasným opotřebením (amortizací) rámu.

žena s brýlemi

Antireflexní čočky – brýle bez antireflexní povrchové úpravy čoček vám budou rovněž sloužit, ale bude u nich docházet k různým odleskům světla, což může i zhoršit vidění. Naopak čočky s antireflexní úpravou lépe propouští světlo, takže obraz před vámi vnímáte mnohem lépe, ve vyšším kontrastu a v přirozené podobě. Výhodné je to i pro toho, kdo se vám dívá do očí, protože se povrch čoček neleskne a neodráží se na nich to, co je před nimi, jako v zrcadle.

Hydrofobní vrstva – speciální vrstvička na čočkách odpuzuje vodu (vodní kapky), takže se vám brýle budou minimálně zamlžovat. Přes zamlžené brýle prakticky není nic vidět, a neustálé otírání je pro každého nesmírně otravné.

brýle v ruce

UV filtr – pokud mají brýle UV filtr, například označený v parametru UV 400, znamená to, že je vaše oko skrze čočky chráněno před neviditelným ultrafialovým škodlivým zářením do hodnoty 400 nm (nanometrů) vlnové délky záření, tedy prakticky veškeré UV spektrum skrze čočku neproniká. Dostane se přes ní jen vlnová délka nad 400nm, tedy pouze vlnová délka viditelného světla.

Možnost vyzkoušet více párů – výhodné je, pokud vám obchod nabídne k vyzkoušení více párů, odešle vám je domů na vaši adresu, vy si všechny vyzkoušíte a vyberete jeden model, který vám vyhovuje nejvíc. Je to skvělá služba, která usnadní reklamační odesílání zboží přepravními společnostmi několikrát sem a tam.