IT

Zvýšení výkonu stolního počítače

Někdy schází

Na to, aby nám zařízení postačovalo, tak musíme myslet na jeho parametry už při pořízení. Klidně jestli na to máte rozpočet, tak pořiďte o něco výkonnější zařízení, protože výkonová rezerva se nikam neztratí. Je zapotřebí dívat se na všechny parametry, protože nemá cenu třeba k výkonné grafice dát slabý procesor, protože by nestíhal. Z toho důvodu je výhodné, aby zařízení z jednotlivých komponent skládal někdo, kdo tomu rozumí a jako celek dobře fungovalo.

přenosný počítač

I když bude splňovat naše současné nároky, tak se za určitou do i může stát, že třeba ve hrách nás potká nějaký zásek, nebo budeme mít méně FPS. Je to také způsobeno tím, že programy se stále vyvíjí a nároky na hardware stále rostou. Jako první bychom měli zkonzultovat, jak na tom naše zařízení je, aby mělo aktuální ovladače a mít čisté úložiště, aby zařízení nezpomalovali nějakého zbytečnosti. Ve správci úloh si můžete prohlédnout co a kolik zatěžuje jednotlivé komponenty.

Nastavení a nové komponenty

Když se podíváme na systém Windows, tak ten má několik možností napájení. Vyvážený režim se snaží při optimální provoz. Pak je tu ještě režim výkonu, který poskytuje maximum za cenu vyšší spotřeby. Dále je výhodné podívat se na nastavení hry či programu, ve kterém pracujeme. Snížením některých detailů, které nejsou až tak podstatné, zlepšíme plynulost. Jestli chceme že svého zařízení dostat více, tak některé procesory a grafické karty umožňují přetaktování.

základní deska

Manuální úpravou bychom tyto komponenty však mohli zničit, a proto v roli obyčejného uživatele je lepší se do takové akce nepouštět. Ovšem někteří výrobci mají možnost přepnutí do různých režimů, kdy nastavíme, že chceme například výkonný režim a program se postará už o vše sám. I když si budeme hrát s nastavením a udržovat zařízení v optimálním stavu, tak to nemusí stačit. V takovém případě je potřeba uvažovat na nákupem nové komponenty či komponent.