Finance

Výhody nebankovních společností

Nebankovní společnosti jsou tu pro každého, jejich nabídky jsou výhodné a možná ž natolik, že se řada z nás nechá z lákat a skutečně se rozhodne upřednostnit právě tuto společnost před bankovními institucemi. Pojďme si tedy představit alespoň některé výhody nebankovek, které stojí přinejmenším za zvážení.

kreditní karta

Pro většinu jsou nebankovní společnosti jen příliš benevolentní poskytovatelé úvěrů, kteří půjčí každému žadateli, i v případě, kdy není schopen domyslet důsledky svého konání. Najde se nespočet lidí, kteří jejich služby využijí před Vánocemi či letní dovolenou jen pro to, aby udělali radost členům rodiny. Mnohdy přitom nedomýšlí, z čeho následně budou úvěr splácet. Ano, toto je stinná stránka těchto institucí. Mají však i celou řadu výhod, na které se občas až velmi rychle zapomíná.

Půjčka i s pohodlí domova

Nebankovní společnosti jsou známé spíše díky svým rychlým spotřebitelským úvěrům, které se zpravidla dají vyřídit i z pohodlí domova. Mnohdy vám postačí internetové připojení a několik minut času. Většina těchto společností neschvaluje žádosti individuálně, ale pracuje s automatickým schvalovacím systémem, který dokáže během několika minut vyhodnotit, zda žadatel získá úvěr či nikoliv. Další neméně oblíbenou variantou je sjednání půjčky přímo na pobočce. V takovém případě, je většinou žadateli vyplacen konkrétní obnos peněz při podpisu smlouvy.

hypotéka

Nejenom spotřebitelské úvěry

Jen málokdo ví, že nebankovní společnosti svým žadatelům nabízí i hypotéky bez registru. Jak už z názvu vyplývá, žadatel v takovém případě nemusí dokládat výši svých příjmů a jeho finanční morálka není prověřována v registrech dlužníků, což je u bank běžný standard. Na takový typ hypotečního úvěru tak mohou dosáhnout i tzv. rizikový žadatelé, kteří by jinak z banky odešli s nepořízenou. Jelikož se jedná o hypotéku, je potřeba počítat se zástavou nemovitosti.