Produkty

Zjistili jste, že máte doma škůdce? Poradíme, jak se rychle vypořádat s drobným hmyzem v domácnosti!

Drobný ale přesto velmi otravný hmyz v domácnosti nechce určitě nikdo. I když se snažíme, ne vždy se nám ale domov podaří ochránit před nezvanými hosty.

Zjistili jste, že máte doma škůdce? Poradíme, jak se rychle vypořádat s drobným hmyzem v domácnosti!

Mravenci, vosy, moli, ale i štěnice nebo šváby. Drobný hmyz se do našich domácností dostane a my ani nevíme jak. Ani udržování čistoty nemusí stačit, i když si to lidé často myslí. Třeba takové štěnice si můžete přivézt sebou z dovolené jako tajného pasažéra v kufru, mravenci se zase dostanou dovnitř i tou nejmenší skulinkou a snadno se rozmnoží stejně jako moli. Ať už bojujete s jakýmkoliv druhem hmyzu, jednejte okamžitě. Co pomáhá a jak se nepříjemných škůdců co nejrychleji zbavit?

pexels-photo-950722

Se štěnicemi je boj nejhorší

Hubení štěnic je vůbec nejhorší. Tihle drobní brouci patřící k plošticím se totiž dokážou velmi mazaně ukrývat a vylézají sát krev teplokrevných živočichů a tedy hlavně lidí až v noci, když spí. Objevit je, je těžké a jejich hubení ještě těžší. Štěnicím se nejlépe daří v posteli, pod matracemi nebo v okolí postele, samozřejmě v těch nejmenších zákoutích. Přežít ale dokážou v podstatě kdekoliv, v nábytku, v rámech obrazů a dokonce i v zásuvkách. Když nejsou viděny, je jim dobře, o potravu se totiž nemusejí starat i týdny a stejně přežijí.

Štěnice jsou neuvěřitelně odolné, že je doma máte, poznáte obvykle až po nějaké době, protože jejich kousance se dají velmi snadno zaměnit za komáří štípance. Pokud je doma budete mít v létě, můžete se mylně domnívat, že vás poštípal komár. Ony mezitím budou klást nová vajíčka a rozmnožovat se, třeba právě u vás v posteli. A jsou to opravdu čiperky, samice je schopná naklást až pět vajíček za jediný den. Pokud máte podezření na štěnice v bytě, okamžitě jej prozkoumejte a hledejte zápach a stopy po trusu. Nejlepší je ale přivolat okamžitě deratizační službu. Na hubení štěnic se používají speciální jedy anebo pasti, na které se štěnice přilepí.

pexels-photo-5230657

A co ti ostatní?

S moly, mravenci nebo vosami se také potrápíte, ale vrásek na čele vám přibude o poznání méně. Na dezinsekci vos je lepší povolat také odborníky, v případě, že je hnízdo příliš velké, vosy rády hnízda stavějí například pod okenními parapety nebo na balkónech. Mravenci ani moli ale neublíží, jen škodí, zvládnout je ale určitě dokážete. Nemají rádi aromatické vůně, skvělými prostředky jsou tak levandule, máta nebo obyčejný ocet. Chce to sice provést mravenčí práci a opravdu všechno důkladně octem vytřít, ale mravenci jej opravdu nesnáší.

Specializované firmy si ale vždy dokáží poradit se všemi škůdci. Když si nebudete vědět rady, oslovte je a máte po starostech.