Produkty

Stavíte nový dům? Tohle se vám bude hodit!


Pokud stavíte dům, pak asi víte že to není úplně jednoduché. Výhodou ale je to, že si dům postavíte tak, aby se vám vyloženě hodil a vyhovoval vám. A proto je dobré se nad některými věcmi zamyslet a popřemýšlet, jak si ulehčit budoucí život v domě.

1. Vytápění

Vytápění domu je v našich končinách poměrně důležitá položka. Nejen že se nejedná zrovna o levnou záležitost a tím pádem ji fakt nechcete po pár letech měnit ale také je nutné myslet na to, abyste měli možnost vytápění i pasivního, v době, kdy vyloženě nemůžete sedět doma a topit. Jednoduše klasické kotle na tuhá paliva už dnes moc v módě nejsou. Ideální kombinace je vytápění plynem nebo elektřinou s dodatečným zdrojem v podobě krbu či krbových kamen. Skvělou variantou jsou třeba tepelná čerpadla. Kontaktovat můžete firmy po celé republice, takže i v Praze vám může dělat tepelná čerpadla z Brna. Tím se zjednodušuje dostupnost, protože firmy se nespecializují na jednu oblast.

teplotní ventil

2. Kuchyně

Hodně času věnujte plánování kuchyně, jedná se totiž o docela hodně zásadní část domu, která je hojně využívaná a také je potřeba aby byla hodně praktická. Pojezdy u šuplíků už jsou dnes samozřejmostí, samo dovírací dvířka, vestavěné spotřebiče… Myslete také na velikost linky určené pro práci.

stavba

3. Koupelna

Pokud plánujete koupelnu sami, myslete na to, aby v ní bylo dostatek prostoru do budoucna. Pokud totiž plánujete děti, pak počítejte s tím, že budete potřebovat v koupelně místo na přebalování a usušení dítěte po koupání, stejně tak myslete na samostatnou možnost vytápění třeba kombinovaným radiátorem „žebříkem“, který může být za pomoci ventilu zapojený buď k ústřednímu topení, a nebo může být napájeno i z běžné elektrické sítě. V době kdy ještě není nutné topit může být v koupelně poměrně dost chladno a samostatný výhřev oceníte.