Společnosti

Tipy pro dokonalý interiér a exteriér

Jste zrovna ve fázi stavby nebo rekonstrukce vašeho domu? Potřebujete poradit s tím, co byste rozhodně měli zařadit do vašich plánů? Nebo se jen chcete inspirovat novinkami na trhu, které by rozhodně neměly chybět na vašem wish-listu? To všechno vám zkusíme shrnout v několika bodech a doufáme, že vám pomůžeme na cestě k vysněnému domovu, který si zasloužíte.

vstupní dveře

Okna mají nejen funkční, ale rovněž estetický význam. Aktuálně jsou zřejmě nejvíce moderní plastová, pokud však provádíte rekonstrukci starší stavby, například kamenného domu, nebo zdiva, které neprošlo zateplením, mohli by vám plastová okna působit časem spíše starosti. Z toho důvodu, že nepropouští vzduch ani vlhkost, a dům nemůže dýchat svými zdmi, stává se, že se vzdušná vlhkost pak usazuje právě na rámech a okolí uvnitř oken. Je to nepříjemné a v budoucnu se může tento malý problém změnit ve velké starosti s plesnivěním interiéru. Zvažujte tedy materiál dle toho, jaký typ zdiva máte, aby korespondoval s typem oken.
Co se týče dveří, máte na výběr z několika variant. Můžete si objednat hliníkové dveře, které však bohužel mohou budit dojem, že vás dům je jeden veliký trezor. Je to minimalistická a chladná funkcionalistická varianta, pokud ale toužíte spíše po útulném dojmu spojeném s praktickými a spolehlivými vlastnosti, doporučujeme spíše PVC. Dveře PVC Ostrava si můžete nechat objednat v mnoha barevných provedeních, aby korespondovaly s barvou vašeho domu. Je také možné vybrat si z několik typů skleněných výplní, přestože u exteriérových dveří je výplň spíše designovou záležitostí, více ji využijete v interiérové variantě. Ostrava PVC dveře dostupné v této lokalitě jsou dokonalým spojením estetické kvality a moderního designu.

staveniště v domě

Kromě zmíněných základních komponent si můžete promyslet také objednávku dalších exteriérových novinek jako je vnější stínění, prostřednictvím venkovních žaluzií nebo rekonstrukci vašich brán, plotů a vrat do nového a lepšího designu.