Společnosti

Zapoměňte na zástavu auta

Jistě si každý někdy vzal nějakou půjčku. Je jedno, jestli od někoho z rodiny nebo kamaráda, ale taky třeba od banky nebo půjčku nebankovní. Není to sice na škodu, každý někdy potřebujeme nutně na něco peníze, které bohužel nemáme. A tak nám nic jiného nezbyde než si půjčit. Vždyť je to přeci tak jednoduché! Vezmu telefon, zavolám například sestře nebo matce a požádám o finanční obnos. A když neuspěji ve vlastní rodině, jsou na řadě nejbližší kamarádí. Myslím ale, že to není dobrý nápad, protože dluhy mezi kamarády dělají nepřátelé. Co si budeme povídat. Není nic horšího než se rozhádat s dlouholetým kamarádem kvůli dvěma tisícům. Ano, bohužel i takové případy jsou a je to velmi smutné.

S půjčkami opatrně

Proto je opravdu lepší si raději nic nepůjčovat a raději si na vysněnou věc našetřit. Vím, že to bude trvat sice delší dobu než si vzít půjčku, ale věřte, že se vám to vyplatí. Nic nedlužit je opravdu skvělý pocit. Navíc vám nehrozí, že se dostanete do dluhové pasti. A když přeci jen půjčku potřebujete a doma a u přátel neuspějete? Jsou tady banky nebo nebankovní půjčky či lichvy.

Zástava auta není dobrý nápad

Bankovní půjčka je ještě v normě, tam je to všechno pevně a přesně daný a uživatel půjčky ví, do čeho jde. U nebankovních půjček to ale zas tak jasné není. Navíc tam jsou šíleně vysoké úroky. A co ti lichváři? před staletími to byl opravdu velmi výnosný džob. Lichváři dříve byli bohatí a nikdo na ně nemohl, ale v dnešní době je to zakázané a lichva se nesmí provozovat. A co ještě musím zmínit tak fakt, že opravdu hrozné je zástava automobilu nebo domu. Hodně lidí takto přišlo o střechu nad hlavou. Navíc to nedělá dobře na psychiku. Jsou pak rozhádaní partneři nebo co hůře, celá rodina. Proto doporučuji si půjčky a zástavy dobře rozmyslet. Opravdu musíte mít nutně nové auto nebo luxusní kolo nebo něco, čím byste každého oslnili?