Společnosti

Co znamená u pojišťovny bolestné?

Snad všichni lidé, kteří žijí alespoň průměrný běžný život, využívají některou ze služeb, kterou nám pojišťovny nabízí. Pojišťovny nabízí opravdu široké spektrum služeb a pojistit se můžeme v dnešní době v podstatě na cokoli. Pokud pojedete na dovolenou, můžete si u pojišťovny sjednat například cestovní pojištění, které vám bude ručit za to, pokud by se vám pří cestě do jiného státu ztratil kufr na letišti nebo byste potřebovali využít lékařskou péči v jiném státu, a tak dále.

Podepsání smlouvy

Dnes se ale zaměříme na jiný druh pojištění, které si u našich pojišťoven můžete sjednat. Spousta lidí tohle pojištění využívá, jmenuje se “úrazové”. Jak již patrně z názvu vyplývá, jedná se o pojištění, které uzavíráme s pojišťovnou pro to, aby nás v případě, že by se nám stal nějaký úraz, zabezpečila nějakou částkou, alespoň po dobu, kdybychom nebyly schopni pracovat. Toto pojištění se skládá z několika výměr a každá pojišťovna ho má nastavené trošku jinak, na to si musíte dát pozor, pokud budete uzavírat smlouvu právě na takový druh pojištění.

Zlomená ruka

Již zmiňované takzvané “bolestné” je složka úrazového pojištění. Tato částka vám je vyplácena denně po celou dobu, kdy se s nějakým úrazem léčíte. Často pojišťovny tuto částku vyplácí měsíčně, podle toho, jaký denní nárok na bolestné máte nebo až po skončení celého úrazu, kdy jim dodáte plnou dokumentaci, jak dlouho jste se s úrazem léčil a jaké všechny ostatní složky vám mají povinnost proplatit. Všechny úrazy, které se vám mohou stát, jsou zařazeny do nějaké třídy, která má ve smluvních podmínkách pojišťovny nějaké maximum, které vám za daný úraz mohou vyplatit. Pokud byste se o tomto tématu chtěli dozvědět více, můžete se podívat například na webové stránky bolestné https://www.poradnaodskodneni.cz/, kde se dozvíte naprosto vše, co by vás o tomto tématu mohlo zajímat.