Nezařazené

Potápěčské brýle pro dokonalé vidění

Vodní živel je odjakživa pro nás, suchozemské tvory, velice lákavý. Chceme ho ovládnout, prozkoumat, využít. Někdy se nám to daří a někdy spíše škodíme. Pokud patříte k těm, kteří nechtějí v žádném případě přírodě ubližovat, ale jen zblízka vše pozorovat, pak jste se možná už někdy vypravili pod vodní hladinu s některým moderním přístrojem, určeným na podmořské potápění.
hlava potápěče

·         Nejmodernějším technickým vynálezem, který má zpříjemnit pozorování pod hladinou, jsou potápěčské brýle, kterými vidíte prý každou šupinku.
·        A to i bez ohledu na některé vady zraku.
Brýle, které vyvinula kalifornská firma HydroOptix promítají výsledný obraz na sítnici oka zvláštním způsobem. Máte přitom dojem, jako byste byli ve středu skleněné kupole a z ní vše sledovali. Pohled je prostě fascinující. Voda je stále z okolí brýlí odsávána, tudíž odpadá nebezpečí, že by se dostala pod masku. Není ani problém se zamlžením. Na brýlích je nanesena speciální vrstva želé, které se samo obnovuje a zmíněnému mlžení zabraňuje.
potápěči u rybiček

Jen ten design to chce trochu dotáhnout

Je pravda, že je tento doslova technický zázrak pro podmořské potápění trochu finančně náročnější. V přepočtu stojí přibližně tři tisíce dvě stě korun, ale prý sledování podvodního světa skutečně stojí za to. Vítaná je i další vlastnost, kterou je nezkreslování obrazu.
·         Geometrie těchto brýlí umožní svému nositeli sledování všech objektů ve skutečné velikosti.
·         Jak vědí všichni potápěči, vodní svět zkresluje.
·         Tady se toho obávat nemusíte.
Je pravda, že pro ostatní kolegy pod vodou budete tak trochu zjevem. Brýle z vás totiž udělají hrdinu z některého vědecko – fantastického filmu. Po vyzkoušení ale určitě budou spíše závidět. A třeba výrobce ještě trochu zapracuje i na designu a za pár let budou vypadat více elegantně. I když je jistě v tomto případě důležitější funkce nežli vzhled.