Vztahy

Vděčnost jako první krok k řešení problémů ve vztazích

O vztazích toho bylo napsáno už mnoho, ale nikdy to nebude dost. Je mnoho druhů vztahů a krom toho, že jsou zdrojem bezpečí a naplnění, jsou mnohdy i zdrojem problémů a frustrací. Nejedná se zde pouze o vztahy partnerské, ale i rodinné, pracovní, přátelské, obchodní. Čas od času se každý z nás dostane do bodu, kdy nevíme, jak nalézt řešení abychom se zase cítili dobře a jistě. Prakticky je jedno jaký problém momentálně vyvstal, kdo za něj může, či kdo ho způsobil. Začátkem řešení může být vděčnost. 
Ano, plni zloby a ublížení, si možná v první chvíli můžete říct: "A za co mám být vděčná/vděčný?". Důvody jsou. Jen se trochu zamyslet. Zde máte pár návrhů.
Veselý pár
    Vděčnost za situaci 
Můžete si vážit toho, že máte možnost se s daným problémem potýkat. Celá situace je investicí do sebe a vašeho lepšího, moudřejšího "Já". Daná situace může být i šancí pro vývoj a posílení celého vztahu.
    Vděk za vztah samotný
V tomto případě je to vděčnost za to, že se v daném stavu nacházíte. Znamená to, že máte partnera, rodinu, přátele, práci či obchod. Nejste sami. Ne pokaždé se situace vyvíjí tak jak si představujeme, druhý člověk se nechová tak jak je to pro nás přijatelné a snadno pochopitelné. Nemusí to ale nutně znamenat, že zde pro nás není.
Přijímání s vděčností
    Uznání možnosti svobodně se rozhodovat
Doba postoupila a nyní už nemusíme řešit, co čemu řeknou sousedé. Nemusíme se nechat trápit a týrat. Nejen, že můžeme svobodně vystoupit a promluvit, nynější doba nabízí i velkou podporu a pomoc pro jakoukoli životní situaci.
Zkuste sami pokračovat a najít svůj důvod proč cítit vděk. Výhodou tohoto pocitu je, že přinese obrovskou úlevu a energii vidět hlouběji do situace. Třeba i přestanete hledat pouze chyby na druhé straně, možná uvidíte i ty vaše. Může se stát, že ani nebude dál potřeba nic řešit. Rozpory ve vztazích je dobré řešit jak, spolu tak i každý sám za sebe. Snahou najít uznání pro sebe i druhé ulevíte především sobě a tím vytvoříte prostor pro láskyplnější a spokojenější budoucnost.