Nezařazené

Nechte své děti okouzlit speciálním vláčkem z Prahy na Okoř a do Slaného

Jedná se o poutavou zábavu při jízdě vlakem z Prahy k hradu Okoř a do města Slaný. Cestou se děti báječně zabaví a mohou mimo jiné sledovat zajímavou krajinu, kterou vlak projíždí.
Cyklohráček jezdí pravidelně od 24. března do 28. října, ve vlaku jsou pro děti přichystány stavebnice, vláčkodráha, knížky, dokonce i deskové hry, piškvorky, Člověče nezlob se, a koutek pro malování s křídami. Jeden z vozů vlaku je speciálně přestavěn na stavebnicovou hernu s molitanovými kostkami a balónky. Každý dětský účastník zájezdu s Cyklohráčkem získá volnou vstupenku do smíchovského domu Království železnic a na památku si odnese nějaký malý dárek.
železniční trať

Nudit se tu zaručeně nebudou děti, ani jejich doprovod

Cyklohráček není nudným prostředím ani pro rodiče, ti mohou navštívit prostor strojvedoucího a pozorovat jej při řízení vlakové soupravy. Tomu pochopitelně nevadí, když se mu někdo dívá přes ruce, za jeho zády je prosklená stěna, odkud jej zvědavci mohou z povzdálí pozorovat, přitom nezasahují do bezpečnosti provozu vlaku.
Jeden z vozů soupravy je upraven pro uskladnění bicyklů, pojme celkem 30 kol a cykloturisté si tu mohou dofouknout pneumatiky, mají k dispozici nářadí na opravy běžných drobných defektů, mohou si tu i zalepit prasklou duši nebo promazat ložiska, řetěz a lankové bovdeny.
zřícenina Okoř
Cestovat Cyklohráčkem mohou pochopitelně i běžní cestující, vlak putuje z Hlavního nádraží v Praze přes severní nástupiště Smíchovského nádraží a pokračuje do nádraží Praha-Zličín, Hostivice, Noutonice, Podlešín, dále projíždí kolem bývalých kasáren jednotky PVOS (za socialismu Protivzdušné obrany Prahy) a končí ve Slaném. Pokud chcete navštívit hrad Okoř, musíte vystoupit na zastávce Noutonice a na kole je to na Okoř odtud jen kousek. Cestou budete míjet starobylou rotundu na Budči, nedaleko odtud se nachází pěkný Zoopark Zájezd a výlet na kolech můžete zpestřit průjezdem velmi malebným Kovárským údolím.