Www

Co dělají Češi na internetu nejvíc?

Většina z nás tráví v online světě neuvěřitelné množství času každý den. Průzkum byl proveden mezi uživateli napříč generacemi a zjištěny byly zajímavé údaje. Určitě si myslíte, že víte, co je na prvním místě. Sociální sítě to ale nejsou. Podívejme se na první tři příčky toho, co děláme online nejvíc.

korálkový náhrdelník

  1. Vyhledávání informací na Googlu nebo Seznamu (67 %),
  2. zasílání a čtení e-mailů (57 %),
  3. prohlížení sociálních sítí (53 %).

 

Zjišťování informací

Internetový vyhledávač několikrát denně využívá celých 67 procent uživatelů. Největšímu počtu z nich je mezi 18 a 29 lety, na druhém místě jsou lidé od 30 do 44 let a na posledním věková kategorie 45 až 59 let. A nezáleží na tom, zda je to v práci nebo doma. Informace jsou v dnešní době velmi důležité a jak se říká, Google ví všechno.

 

Kontrola důležitých zpráv

Na e-mail se vícekrát za den dívá 57 procent uživatelů. Z výzkumů vyplývá, že 49 procent lidí je bez maturity a 75 procent s vysokoškolským vzděláním. Překvapivě nejčastěji si e-mail kontrolují nejstarší uživatelé, na druhém místě je věková kategorie 30 až 44 let a na poslední příčce mladí lidé do 30.

 

Z toho vyplývá, že lidé středního věku využívají e-mailové zprávy nejvíce. Je to pravděpodobně tím, že v tomto věku více podnikají a jsou na vyšších pozicích v zaměstnání, kde musí více komunikovat s okolním světem. Zároveň ale také nepoužívají tolik sociální sítě jako mladí.

výběr z eshopu

Velké téma: sociální sítě

Pokud je vám do třiceti, tak Facebook, Messenger, Instagram nebo Twitter využíváte prakticky každý den. A je to skutečně tak. Těch, kteří tam jdou několikrát za jediný den je dokonce 73 procent. Obecně je často využívá více jak polovina dotazovaných a z nich je větší podíl žen než mužů. Tato data jsou logická a jistě nijak nepřekvapila. Překvapivé se neumístili na první příčce seznamu.