Www

Webový prohlížeč

Reklamy, vyskakující na vašem prohlížeči
 
–        Nemalé množství webových stránek překypuje reklamními bannery, které se v dnešní době umějí už i sami spouštět. Někdy tak čekáme dlouho na načtení celé webové stránky, nemluvě o tom, že obsah, který nás zajímá, bývá v některých případech reklamou překrytý a musíme jí ručně zavřít.
známé webové prohlížeče
–        AdBlock je jedním z nejpopulárnějších a nejpoužívanějších rozšíření prakticky pro všechny webové prohlížeče, ať již z výše uvedených důvodů nebo že reklamní bannery na webu snižují výkon počítače.
–        Je nutné ale říci, že na reklamách jsou závislé i weby s kvalitním a originálním obsahem, za který nemusíte platit. Doporučujeme proto být s těmito weby solidární a blokování reklamy na nich nepoužívat.
–        Pro všechny nejpoužívanější prohlížeče je dostupný doplněk AdBlock Plus, který zdarma a efektivně blokuje velkou část reklam na webové stránce, a to včetně videoreklam.
 
vyhledávání na internetu
Záložky vašeho prohlížeče
 
–        Při surfování internetem a otevírání stránek, jejichž obsah je pro vás zajímavý, ale času na přečtení není aktuálně dostatek, se můžete dostat do situace, kdy je v prohlížeči otevřenou najednou i několik desítek záložek.
–        Takový stav obvykle vyústí do situace, kdy prohlížeč, respektive na pozadí otevřené záložky spotřebovávají nemalé množství výkonu počítače.
–        Jestliže nechceme adresy otevřených stránek kopírovat do samotného seznamu anebo si je odkládat pro pozdější přečtení, může se hodit doplněk, který je zneaktivní, takže nebudou spotřebovávat výkon procesoru a operační paměti.
–        Oblíbeným doplňkem je Tab Suspender, který je dostupný pro všechny nejpoužívanější prohlížeče.
–        V liště prohlížeče, vedle adresního řádku najdete ikonu doplňku, po klepnutí myši, můžete zvolit uspání záložky, která se znovu nenačte do doby, než jí to povolíte, a snadno tak uvolníte systémové prostředky.
–        V případě, že chcete mít některé záložky stále aktualizované, stačí jim přidat výjimku.