Nezařazené

Proč je link building tak namáhavou disciplínou?

Co to vlastně link building je? Je to budování zpětných odkazů na Váš web. To je ovšem náročným úkolem, který má několik možností, které můžete zkusit, ale bude Vás to stát mnoho času a úsilí, proto je lepší tento nelehký úkol nechat na profesionálech z oblasti SEO. Nejde totiž jen o to někam umístit odkaz na Váš web, jde i o kvalitu webu, kde je Váš zpětný odkaz umístěný, na jeho věrohodnosti a návštěvnosti i jeho stáří.

ruce pod linkbuildingem

Zde Vám nabídnu několik možností, jak tento úkol můžete zkusit zvládnout sami. Nejlepší cestou je vyhledat si weby, které nějak souvisí s Vaším, nebo je podobně zaměřený, kontaktovat majitele s nabídkou, že pro něho napíšete článek, který on zveřejní na svých stránkách a na oplátku vy uděláte pro něho to samé. Je to hop nebo trop, může to vyjít, ale také ne. A určitě tím ztratíte nějaký čas.

Mezi další možnosti patří zápis Vašeho webu do veřejných katalogů a stránek, u některých to je možné i zdarma. Zanechávejte také s rozumem odkazy na sociálních sítích, v komentářích na podobných stránkách či vhodných diskuzích, v diskusních fórech můžete mít odkaz jako svůj podpis, přidání záložky do bookmarkových portálů, dále můžete získat prémiové odkazy z webů s velkou návštěvností, kde Vás to ale bude něco stát. Také nepoužívejte stejná klíčová slova pořád dokola, ale používejte jako klíčová slova i synonyma.
propletení rukou

Tvorba kvalitního link building je opravdovou vědou a složitou disciplínou. Pokud chcete ušetřit svůj čas i trpělivost, nechte to raději na profesionálech, ti tuto těžkou práci udělají za Vás a navíc už moc dobře ví, jak na to. Volba je jen na Vás. Můžete strávit mnoho hodin těžkou prací nad klávesnicí u počítače bez valného úspěchu, nebo to nechat jiným a věnovat se něčemu jinému, co je pro Vaše podnikání také důležité. Každý má vždy na výběr, obětovat čas, nebo finanční prostředky. Jen nezapomínejte na to, že čas jsou peníze.