Domov

Mobilní dům může být sezónní nebo celoročně obyvatelný

Zdá se vám cena za sezónní nezateplený mobilní dům kolem dvou set tisíc podezřele nízká nebo naopak přehnaná? Pak stačí nahlédnout do interiéru, prohlédnout si veškeré vybavení a uvědomit si, že obytná plocha čtyřiceti čtverečních metrů se vyrovná menšímu dvoupokojovému bytu. Tedy optimální standard pro přebývání v teplém období roku, od jara do podzimu v komfortním, zařízeném objektu někde v rekreační oblasti.

krásná příroda

Ideální pro chataře a chalupáře nebo pro majitele kempů

Kempování v domku 12 – tyto typy mobilheimů jsou vyhledávány některými majiteli kempů, a ti jsou si mnohdy vědomi, že mohou nabízet svým zákazníkům lepší služby, než jaké bývají v karavanech, stanech a malých neútulných chatkách. Lidé pak mohou trávit dovolenou mnohem útulněji a mohou prožít své volné dny tak, že se do těchto míst budou rádi navracet. Je-li okolní prostředí dostatečně atraktivní pro sportování, procházky, projížďky na kole, koupání a vodní sporty, bude to jistě lákavé dobrodružství pro děti i pro dospělé.

bydlení mimo město

Zastoupení chaty na rekreačním pozemku – mobilní dům se může stát alternativou vůči chatě, která již dosloužila, anebo v místech, kde dosud žádná chata nestojí, a vy nemáte zájem o pracné budování základové desky nebo dokonce podsklepeného prostoru. Domek 12 https://www.lavarohouse.cz/mobilheimy/-505/ stačí přistavit, umožnit příjezd transportnímu vozidlu a zajistit dostatek volného místa k usazení objektu na kotevní patky či na jinou zpevněnou plochu. Někteří nadšenci mohou dům zvenčí i zčásti zateplit a obložit dřevem a tím zvýšit jeho užitnou hodnotu.

Nebaví vás to už ve městě – a máte zajištěnou práci z domova nebo jste v důchodu? Pak byste mohli zvolit bydlení v mobilní dřevostavbě, plně zateplené a vhodné pro celoroční pobyt. Tyto objekty bývají nízkonákladové a úsporné, v třídě úspornosti B, což je druhá nejvyšší. Můžete tu ušetřit i díky vlastní studně, fotovoltaice a solárním panelům na ohřev vody a samozřejmě doceníte především pobyt daleko od městského chaosu, v prostředí mnohem příznivějším pro naše zdraví.