Domov

Dobrá ráda nad zlato

 Mít domov jako klícku není nic obtížného. Ať při rozsáhlejších či menších úpravách buďte vždy pečlivý a nebojte se požádat o radu někoho zkušeného či zapátrat po různých vychytávkách, např. na internetu, zde můžete najít spoustu nápadů, které jsou tvz. k nezaplacení.
oprava baterie
Čisté a hlaďoučké zdi by chtěl mít každý. A nemusí to být jen zbožné přání a ani nemusíte platit profesionálovi-malíři nehorázné sumy. Žádné zvláštní potřeby k tomu potřebovat nebudete a ani nemusíte oplývat zkušenostmi v tomto oboru. Jestliže jste nikdy sami ještě nemalovali, ideálním pomocníkem vám bude hladítko a váleček. V případě, že jsou na zdi nerovnosti nebo sloupaný předchozí nátěr, budete muset vše srovnat. K tomu budete potřebovat stěrku. Stěnu zbavíte prachu, hlubší otvory, např. po hřebících apod., zaplníte hmotou k tomu určenou, nejlépe tmelem, uhladíte pomocí špachtle. Další nesrovnalosti jednoduše seškrábnete. Vždy začínejte stropem. Tmelovací hmotu pokládejte ve vrstvách, které pak postupně vyhlazujte. Hmotou nešetřete, ať srovnáte opravdu vše, vždy uhlazujte od stropu směrem k podlaze. Drobné nerovnosti po zaschnutí přejeďte smirkovým papírem. Teprve poté se můžete pustit do malování samotného.  
radost ze stavby
Co se týká fasády, dodržujte několik základních věcí. První z nich je řádné promísení. Barvu naneste nejprve více naředěnou, poté méně v rozmezí několika hodin, závisí na venkovní teplotě. Provádět můžete ručně nebo pomocí stříkacího zařízení. Případné nesrovnalosti uhladíte válečkem.
Často řešeným problémem je volba správného vodovodního potrubí, a to ať v kuchyni nebo koupelně. Soustředit byste se měli na to, aby montáž byla kvalitní s cílem nejen dobře sloužit, ale snížit spotřebu vody efektivním způsobem. Proto volte spíše menší potrubí, které bude taženo co nejjednodušeji. Pokud ho chcete rozvést i do méně využívaných prostor, pak sáhněte po okružním. Trubky, kterými proudí studená a teplá voda, by měly být umístěny v rovnoběžné rovině. A závěrem, nepodceňujte izolaci.