Společnosti

Proč byste někam neletěli?

Způsobů, jak lze v dnešní době cestovat, je jak známo nepočítaně. Můžeme se přepravovat osobním autem stejně jako třeba autobusem či vlakem, je možné využít i motocykl, taxi, metro, tramvaj, trolejbus a na kratší vzdálenost třeba i jízdní kolo. To podle možností, které se nabízejí, podle našich potřeb a třeba i tužeb.

A pokud se pak rozhodneme cestovat do větších dálek a nemáme tolik času, abychom ho strávili moře na cestě, případně čas máme, ale nechce se nám jet celou věčnost, můžeme využít i dopravu leteckou. Protože už nejsme tak docela se zemí spjatí, jak praví klasik naší literatury.

letadla Lufthonzíků

Létat (kromě doby koronavirové) můžeme všichni a pomalu kamkoliv. Je jenom velice málo zemí, které by možnost doletět až tam neumožňovaly. A našincům tak stačí jenom pořídit si letenku, vyřídit si případné další náležitosti, jež po nás cílová destinace a někdy i tranzitní země požaduje, a je to. Hurá na letiště a tradá pryč. Případně posléze zase zpátky.

Ovšem pokud už jste si někdy letenku sami sháněli, určitě víte, že jsou tu ceny klidně i více než variabilní. Že je mezi cenou jednotlivých letů do téže destinace třeba i přímo propastný rozdíl. Každá letecká společnost má svůj ceník, každý typ letenek má své taxy, a nejednou záleží třeba i na tom, kdy a u koho si člověk letenku pořídí.

Na letenkách se tedy dá i ušetřit, i prodělat. To podle toho, nakolik se ten, kdo si je pořizuje, vyzná. A protože nejsme národem milionářů, je logické, že velice často přijdou právě levné letenky víc než vhod. Kdo by utrácel víc, než musí, že?

vzlet letadla

Způsobů, jak tu ušetřit, je povícero. Záleží i na správném načasování, i na volbě cíle, ba i na troše toho štěstí. A kdo si dá tu práci, určitě na tom neprodělá.

A proto ať chcete letět kamkoliv, nezapomeňte na to. A vybírejte pořádně, než si vyberete. Protože to, že někam chcete, neznamená, že za to musíte platit pomalu zlatem.

4.7/5 - (3 votes)